Fotogalerie 2017

Domů / Fotogalerie / Fotogalerie 2017

Silvestr

Poslední den v roce 2017 u nás panovala dobrá nálada, stoly přetékaly samými dobrotami a špunty od šampaňského létaly vzduchem. Nechyběla ani Silvestrovská tombola, kdy každý vyhrál nějakou drobnost pro radost. 

Přejeme Vám do nového roku 2018 pevné zdraví, moře štěstí, hodně lásky a žádné vrásky!blush

Pralinky

Vánoční koncert studentů z Gymnázia Jevíčko

Už podruhé nás navštívili studenti z Gymnázia Jevíčko a připravili si pro nás vánoční koncert, který nás dokonale naladil na přicházející Štědrý den. Ještě jednou děkujeme.

Vánoční vystoupení dětí z Mateřské školky Borotín

Dnes jsme strávili nádherné dopoledne. Navštívily nás děti z Mateřské školky z Borotína a vykouzlily nám všem úsměv na tváři a skvělou náladu. Zpívaly nejen děti, ale i my jsme se přidali. Moc děkujeme, protože máme díky nim opět další krásné vzpomínky... Těšíme se na další setkání.

Ručně vyráběná vánoční přání

Přáníčka si nemusíme jen kupovat, ale můžeme blízkým udělat radost ručně vyráběným přáním, které má daleko větší hodnotu smiley

Vánoční čas na zámku

Vánoce se blíží a my už pomalu nasáváme vánoční atmosféru. Tady je malá ukázka naší vánoční výzdoby na zámku.

Pár střípků z našich narozeninových oslav

Oslavy máme rádi nejen kvůli dortu a kafíčku, ale hlavně kvůli tomu, že se všichni sejdeme, popovídáme si, zazpíváme si, zasmějeme se a strávíme spolu příjemné chvilky.

Adventní svícny z CD

Netradiční tvoření adventních svícnů z použitých CéDéček. A teď jsme připraveni na přicházející svátky a každou neděli si můžeme zapálit svíčku.

Pečení vanilkových rohlíčků

Co by to bylo za Vánoce bez vanilkových rohlíčků... To si nikdo z nás neumí představit, a tak jsme se v prosinci pustili do pečení a celý zámek jsme provonili neodolatelnou vůní vanilkových rohlíčků.

Perníčky

Na začátku prosince jsme zadělali těsto a pustili jsme se do vykrajování a pečení perníčků. Uvařili jsme si kafíčko a než se perníčky upekly, sdělovali jsme si naše oblíbené vánoční cukroví.

Další den jsme si umíchali bílkovou polevu a pustili se do zdobení. Můžete posoudit, jak se nám to povedlo. smiley

Carving

Znáte carving? My už ano.

Jedná se o vyřezávání ozdob ze zeleniny a ovoce. Úplná škoda tu krásu jíst.smiley

Návštěva hejtmana JMK Bohumila Šimka

V říjnu 2017 nás navštívil v Domě s pečovatelskou službou Za Sluncem, z.s.  hejtman Jihomoravského kraje pan Bohumil Šimek. Setkal se i s našimi klienty, kteří s panem hejtmanem prohodili pár slov. Bylo to velmi příjemné setkání.

Canisterapie

"Canisterapie je léčba lidské duše psí láskou."

Navštívila nás Farma U Lamáka a se svýma dvěma pejsky potěšila každou naši dušičku a ještě jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o psech, lamách a o celkovém soužití člověka se zvířaty. smiley Děkujeme!

Posezení se studenty Gymnázia Jevíčko

Moc děkujeme studentům z Gymnázia Jevíčko, že si pro nás připravili besedu a vynikající občerstvení! Budeme se těšit na příští setkání! 

Tvoření svícínků

Před dušičkami jsme si vyrobili pomocí barviček na sklo a zavařovací sklenice svícínek, v kterém jsme si poté mohli zapálit svíčku a zavzpomínat na své blízké.

Strašidelné arboretum

Pokud se rádi bojíte, tak by se Vám líbila naše večerní vycházka do arboreta v Borotíně, kde probíhala akce- Strašidelné arboretum. Jen pár odvážlivců si trouflo na tuto strašidelnou stezku arboretem.

Pečení jablíček

Spoustu z nás nikdy nevyzkoušelo pečené jablíčko s pudinkovým přelivem. Jablíčko jsme si vydlabali, naplnili marmeládou, která byla smíchaná s ořechy, upekli jsme v troubě a následně polili uvařeným pudinkem. A všichni jsme si pochutnali a posteskli jsme si, že jsme to nevyzkoušeli už dříve.smiley

Ubrousková technika

Když je venku sychravo, vytáhněte štětec, nůžky, lepidlo a ubrousky a můžete začít tvořit stejně jako my. Poprvé jsme vyzkoušeli ubrouskovou techniku a byli jsme s našimi výsledky velmi spokojení.  

Babiččiny recepty

 Jelikož se blíží vánoční svátky, musíme vyzkoušet nejlepší těsto na linecké cukroví. Vytáhli jsme tedy podzimní vykrajovátka a udělali si podzimní linecké cukroví. A myslím, že už máme jasného kandidáta na linecké těsto

Tradiční linecké :  
300g hl. mouka,  
200g Zlatá Haná,  
100g cukr moučka,  
1 žloutek,  
vanilka, citr.kůra  
   

Ztuhlé máslo rozdrobit do směsi cukru, mouky,smíchat a přidat ostatní ingredience. Vypracovat těsto a nechat odpočnout v lednici. Pečeme v předem vyhřáté troubě 180/do zrůžovění. Po vychladnutí promažeme marmeládou

 

V neděli 17.9.2017 jsme zažili první pouť v obci Borotín. Nezaháleli jsme a chtěli jsme být připravení na poutníky, jak se patří. Proto jsme v pátek zadělali těsto a po vykynutí jsme se pustili do vyrábění pravých pouťových koláčků. Na konci pečení jsme měli plnou krabici koláčků. 

Pouťové koláčky:
½ kg polohr.mouky,  
10 lžic vlaž.mléka,  
1lžíce cukru krupice,  
1 kostka Zlaté Hané,  
1kostka droždí,  
2 žloutky,sůl.  

Necháme vykynout těstou, plníme libovolnou náplní, koláčky před pečením namáčíme ve vejcích a drobence. Pečeme na 180/do zrůžovění. 

Návštěva pana Pavla Nového

12. května 2017 náš Dům s pečovatelskou službou v Borotíně navštívil známý herec pan Pavel Nový za účelem natáčení reklamního spotu, který právě v těchto dnech můžete spatřit na těchto TV stanicích: Prima, Prima Cool, Prima Zoom, Prima Love, TV Barandov. Z pouhého natáčení reklamního spotu se vyklubal úžasný den, kdy jsme si to užili nejen my, ale také pan Nový. Vyzkoušel si opravdový život na zámku, nechal se namasírovat a také relaxoval ve vířivce se sklenkou sektu s jahodami. Vůbec se mu ze zámku nechtělo.  Z přiložených fotek jistě skvělou atmosféru ucítíte sami, není co dodat.......

 

https://www.youtube.com/watch?v=gi7RIwQgs9g&t=5s

Reportáž ČT

 

Dne 4.4.2017 Česká televize odvysílala reportáž o DPS v Borotíně, můžete ji shlédnout níže v přiloženém odkazu ( po zadání data 4.4.2017)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno

Podzimní tvoření

Při procházkách jsme chodili kolem opadaného listí, které bylo nádherně zbarvené. Napadlo nás, že bychom ho mohli využít, a tak jsme se pustili do rolování a skládání listí a vznikly z toho tyto úžasné růžičky...smiley