Fotogalerie 2018

Domů / Fotogalerie / Fotogalerie 2018

 

Silvestr

Na zámku jsme se rozloučili s uplynulým rokem a přivítali nový rok 2019. Poslední den v roce máme na zámku také jednoho oslavence, a tak jsme s koncem roku 2018 slavili také narozeniny. 

 

Přejeme Vám ať štěstí se na Vás snese jako vločky sněhu a Nový rok Vám přinese zdraví, lásku, něhu.  smiley  

  

 

Slané pečivo

Vánoční svátky jsou už u konce a blíží se konec roku 2018. Proto jsme nezaháleli a pustili jsme se do silvestrovských příprav...

  

 

Štědrý den

I na zámku jsme společně zasedli při štědrovečerní večeři. Podávala se tradiční zelná polévka a ryba s bramborovým salátem. Atmosféra Štědrého dne byla cítit po celé jídelně, a to nejen díky bohaté štědrovečerní tabuli...

 

  

 

Čtvrtá adventní neděle 

Poslední adventní neděli před Vánoci jsme společně zapálili čtvrtou svíci na adventním věnci. Poslechli jsme si také vánoční koledy a dokonale se naladili na nadcházející Štědrý den. 

  

 

Zdobení vánočního cukroví

Poslední týden před Vánoci jsme zdobili napečené cukroví. Letos se nám opravdu povedlo smiley 

Třetí adventní neděle 

Vánoce se rychle blíží a my začínáme pomalu trénovat vánoční koledy... 

  

 

Vánoční svícny

Včera jsme se pustili do výroby vánočních svícínků, kterými si ozdobíme naše bytečky. 

  

 

Vánoční cukroví - vanilkové rohlíčky a linecké cukroví

Cukroví už máme na zámku upečeno. Ještě nazdobit a můžeme se pustit do mlsání smiley  

  

Druhá adventní neděle 

Druhou adventní neděli jsem měli na zámku adventní koncert. Ještě jednou děkujeme! 

  

 

Háčkované vánoční ozdoby

Šikovné ruce našich obyvatelek dokážou neskutečné věci. Posuďte sami smiley 

  

 

Vánoční cukroví - perníčky

Co by to bylo za Vánoce bez vánočního cukroví? My už máme upečené perníčky, které si v příštích dnech ještě nazdobíme... 

 

Vánoční andílci

Protože už máme vánoční výzdobu na zámku hotovou, chtěli jsme si vyzdobit také bytečky. Vyrobili jsme si tedy tyto vánoční andělíčky.... 

 

První adventní neděle 

První adventní neděli jsme společně strávili v zámecké kavárně, kde jsme zapálili první svíčku na adventním věnci. Nazdobili jsme také vánoční stromeček. Ten se nám letos obzvláště povedl, no posuďte sami....

 

Vánoční výzdoba na zámku

Příprava na blížící se Vánoce je v plném proudu. Vánoční výzdoba je už na svém místě a my si můžeme užívat tu pravou vánoční atmosféru.

 

Výroba adventních věnců

Na nastávající období adventu jsme se připravili výrobou adventních věnců.  Každou adventní neděli se tak budeme moci sejít a u rozsvícené svíčky si užívat vánoční atmosféru. 

Vystoupení dětí z Mateřské školky Borotín

Dnes nás opět navštívily děti z borotínské mateřské školky. Přinesly nám ten nejkrásnější dárek k Mezinárodnímu dni seniorů, a tím je úsměv, který nás bude hřát celou zimu. Moc děkujeme a těšíme se na další návštěvu.  

Jablečný štrůdl

Z přebytků jablíček jsme upekli štrůdl, na kterém jsme si pochutnali u odpolední kávy. 

Mše svatá

V pondělí 1.10.2018 jsme přivítali na zámku vzácnou návštěvu, kněze Rudolfa z Buchlovic. Ve farním kostele Povýšení svatého Kříže v Borotíně za nás odsloužil mši svatou. 

Podzimní věnec

V neděli 23.9.2018 byl první podzimní den. Rozhodli jsme se, že si barvami podzimu vyzdobíme i zámek. Nasbírali jsme v zahradě vše, co sfoukl vítr ze stromů, a pustili jsme se do práce. Vyrobili jsme nádherný podzimní věnec, který zdobí vrata zámku. 

Pouť v Borotíně

V neděli 16.9.2018 se konala v obci Borotín pouť. Přípravy na pouť probíhaly s předstihem, a tak jsme si mohli pochutnat na lineckém cukroví.

  

Oslavy

Vždy se najde příležitost se společně sejít, popovídat si a zasmát se. A to nejen u oslav svátků a narozenin... smiley

  

Posezení s harmonikou

Máme rádi, když je na zámku veselo. A k tomu nesmí chybět živá hudba a zpěv...

  

Smoothies

 

  

Ze sezónního ovoce a zeleniny jsme si namixovali lahodné koktejly. Ideální letní svačinka smiley  


 

 

Okurková limonáda

 

V horkých letních dnech jsme se osvěžili domácí okurkovou limonádou smiley 

Posezení s muzikou

V našem pracovním týmu máme také šikovného muzikanta, a tak pořádáme na zámku víkendová posezení s muzikou. Kromě živé hudby a zpěvu je připraveno i něco k jídlu a pití, abychom se mohli po tanci občerstvit. 

  

  

Vyřezávaný anděl

Obdivovali jsme vyřezávaného anděla ze dřeva, který stojí nad borotínským kostelem...

Mandaly

Když nám počasí zrovna nepřeje, zpříjemníme si den na zámku malováním...

Procházky

 

Slunečné počasí přímo vybízí k procházkám. A že je v malebné obci Borotín co k vidění...smiley 

  

 

 

  

Návštěva zámku Borotínem u Tábora

V neděli 15.7.2018 se do Borotína u Boskovic přijela podívat obec Borotín u Tábora. Návštěvníci zavítali také na zámek, kde je přivítala paní ředitelka a s výkladem je provedla celým areálem. 

 

Grilování

Červencové státní svátky jsme si zpříjemnili grilováním špekáčků. K poslechu i tanci nám hrála živá hudba... smiley  

 

Koncert kapely Svítání

Při příležitosti otevření zámecké zahrady 20.6.2018 nám přijela zahrát a zazpívat brněnská kapela Svítání.  Děkujeme za vydařený koncert!

  

Proplétaná srdíčka

V máji, měsíci lásky, jsme vytvářeli proplétaná srdíčka z papíru, aby jsme měli dostatek lásky po celý rok....

  

 

Výroba váziček

Vyráběli jsme z krajek a mušlí tyto krásné vázičky. S výsledkem jsme moc spokojeni.smiley 

 

Přednáška o Petrohradu 

Ve čtvrtek 10.5.2018 jsme měli přednášku o Petrohradu. Moc děkujeme paní Okáčové za poutavé vyprávění!

 

  

 

Pálení čarodějnic

I na zámku se 30. dubna pálila čarodějnice...smiley

 

Venkovní posezení s canisterapií

Opět k nám zavítali pejsci z Farmy U lamáka a zpříjemnili nám odpoledne. Děkujeme a těšíme se na další návštěvu! :) 

  

  

Velikonoce

Na zámku jsme si užili jarní pohodu a příjemně prožili velikonoční svátky. Po pečení velikonočních jidášků jsme také upekli a nazdobili velikonoční perníčky, kterými jsme přivítali koledníky... :)

 

Pečení velikonočních jídášků

Ve čtvrtek 15.3.2018 jsme vyzkoušeli upéct velikonoční jidášky. S těstem se krásně pracovalo, a tak jsme mohli tvořit různé tvary a vyhrát si. Na výsledku jsme si moc pochutnali. 

  

 

Přednáška o včelařství

V úterý 13.3.2018 jsme měli přednášku o včelařství, kdy za námi na zámek zavítal pan Ševčík z Velkých Opatovic. Moc mu děkujeme za poutavou přednášku a za vynikající med. Budeme se těšit na příští setkání!

  

 

Oslavy narozenin v březnu 2018

V únoru jsme neměli šanci slavit žádné narozeniny, ale hned na začátku března jsme to začali napravovat. Máme za sebou vydařenou první březnovou oslavu narozenin a další dvě oslavy jsou před námi... Užíváme si a těšíme se na další ... :-)

 

 

OSLAVA MDŽ

 

Ve čtvrtek 8.3.2018 jsme společně oslavili Mezinárodní den žen. U kávy a zákusku jsme si zavzpomínali, jak jsme dříve slavili MDŽ. Každý z nás měl na tento den různé vzpomínky, a tak jsme povídáním příjemně strávili čtvrteční odpoledne. Dokonce jsme dostali i nádhernou bílou růžičku, což nás velice potešilo. Nechybělo ani vínečko, kterým jsme si připili na zdraví všech.

 

Masopust

V sobotu 10.2.2018 se v Borotíně konal tradiční Masopustní průvod, který zavítal i k nám na zámek. Maškarám jsme nabídli naše upečené škvarkové pagáčky, něco dobrého k pití a moc jsme se společně pobavili. Děkujeme za návštěvu a budeme se těšit zase příští rok! 

 

Dýňové hody

V zimě jsme si zavzpomínali na podzim a zpracovali jsme nevšední odrůdu dýně. Zkusili jsme upéct v troubě dýňové chipsy, upekli jsme si vynikající moučník,...

 

Pečení na masopust

Poprvé letos zažijeme Masopustní průvod v Borotíně, který se koná v sobotu 10.2.2018. V pátek jsme se tedy rozhodli upéct něco pro maškary, které k nám v sobotu dopoledne zavítají na zámek. Tradiční pokrmy, které se vztahují k masopustu, jsou koblihy, zabíjačkové speciality, ale třeba i škvarkové pagáčky. Pro někoho z nás to byl recept známý, ale někdo ho dělal poprvé. 

Pagáčky jsou napečené a my se těšíme na sobotní průvod maškar. Snad budou chutnat ostatním stejně jako námsmiley

 

Oslavy narozenin v lednu 2018

Je potřeba si zpříjemnit lednové počasí a strávit ho s milými lidmi u dobrého jídla a pití. V lednu jsme měli dokonce tři oslavenkyně, díky kterým jsme zažili přímo zámecké hody. To nám ten rok krásně začíná smiley

 

Míchané nápoje

Chřipka nás nedostihne smiley 

Jablko, kiwi, kaki, banán, mrkev, pomeranč, mandarinka, ale i špenát byly součástí našich dnešních smoothies a každý z nás si namixoval dle své chuti.

 

Volby 2018

V pátek 12. ledna 2018 v odpoledních hodinách jsme měli možnost se zúčastnit prezidentských voleb a přispět tak svým hlasem.