Fotogalerie 2019

Domů / Fotogalerie / Fotogalerie 2019

Silvestr 2019

Poslední den v roce jsme strávili v zámecké kavárně, kde jsme si zazpívali a poseděli. Rozloučili jsme se s uplynulým rokem a přivítali ten nový 2020.

S první vteřinou nového roku, končí staré příběhy a začínají nové. Ať ten následující je plný štěstí a lásky. smiley

Štědrovečerní večeře

I na zámku jsme společně zasedli při štědrovečerní večeři. Podávala se tradiční zelná polévka a ryba s bramborovým salátem.

Čtvrtá adventní neděle

Poslední adventní neděli před Vánocemi, jsme společně zapálili poslední svíci na adventním věnci, poseděli a zazpívali si.

Vánoční pečení

 Vánoční pečení už máme zasebou. Koukněte sami,jak se nám cukroví povedlo..:)

Třetí adventní neděle

 Třetí adventní neděli jsme nazdobili stromeček, někteří donesli i háčkované ozdoby a jak se na stromečku vyjímají. Koukněte sami, jestli je hezčí než ten loňský..

Druhá adventní neděle

 Druhou adventní neděli nás čekalo příjemné posezení s hudbou v kavárně. Zazpívali jsme si vánoční koledy a zapálili druhou svíčku na adventním věnci.

První adventní neděle

 První adventní neděli jsme vyráběli vánoční výzdobu a strávili hezké odpoledne v zámecké kavárně, kde jsme zapálili první svíčku na adventním věnci.

  

 

Muzikodrama

"Hudba - jako déšť, kapka za kapkou proniká do srdce a oživuje jej." Romain Rolland

 

 

Keramika

V úterý 7.5. jsme si vyzkoušeli práci s keramikou. Z hlíny jsme vytvořili obrázky, květináče a zvonkohry. Jen co se výrobky vypálí, čeká nás ještě glazování.   

  

 

Čarodějnické odpoledne

30. dubna jsme na zámku uspořádali čarodějnické odpoledne. Rozdělili jsme se do tří týmů, ve kterých jsme plnili čarodějnické úkoly. Pochutnali jsme si také na opečených špekáčcích. Letos se nám ty čarodějnice doopravdy vyvedly  smiley

 

  

 

Venkovní radovánky

Protože nám přeje počasí, nebudeme sedět doma a vyrazíme ven. Vyzkoušeli jsme v zámeckém parku nové venkovní fitness a zahráli si hry.

  

 

Velikonoce

Na velikonoční svátky jsme se připravovali s předstihem. Napekli jsme velikonoční linecké cukroví, nechyběla ani velikonoční výzdoba. 

  

 

Muzikodrama

V pátek 5.4. jsme poprvé zažili muzikodrama. Vyzkoušeli jsme si známé i méně známé hudební nástroje a zpěvem jsme si zpříjemnili zbytek dne.

  

 

Canisterapie

Už potřetí k nám zavítali pejsci z Farmy U Lamáka. Pohled do psích očí rozehřeje a potěší každou dušičku. Děkujeme za návštěvu smiley

  

 

Cvičení

Jaro je tu a my jsme se pustili do cvičení, ať jsme po zimě fit smiley

 

 

Přednáška o Maroku

 Po pozitivních ohlasech na přednášku o Petrohradu nám přijela paní Okáčová povyprávět o zajímavostech Maroka - zemi Berberů.  Z přednášky jsme si odnesli spoustu zajímavých informací. Děkujeme!

  

 

Vysévání semínek

Protože nám už jaro klepe na vrata zámku, pomalu jsme se pustili do zahradničení. Zaseli jsme semínka paprik a rajčat a čeká nás ještě spousta práce než budeme sklízet úrodu.  Snad bude letos bohatá smiley 

 

  

 

Oslava MDŽ

Na zámku jsme 8.3.2019 už podruhé slavili Mezinárodní den žen. Páteční odpoledne jsme si tak zpříjemnili posezením u kávy a zákusku. Vínem jsme si připili na zdraví a dostali jsme také červenou růžičku. Krásná kytička přece potěší každou ženu. smiley

 

Masopust

V sobotu 2.3.2019 bylo na zámku veselo, hrálo se a zpívalo. Tradiční borotínský masopustní průvod zavítal také k nám na zámek. Maškarám jsme nabídli námi upečené masopustní koláčky. Děkujeme za příjemnou návštěvu! 

 

  

 

Masopustní pečení

V sobotu 2.3.2019 bude Borotínem procházet masopustní průvod. Pro maškary, které zavítají také k nám na zámek, jsme už napekli masopustní koláčky.

 

 

Posezení s muzikou

Na zámku si také rádi prozpěvujeme... smiley

  

 

Jablka v županu

Dostali jsme chuť na něco sladkého, a tak jsme se pustili do pečení. Upekli jsme jablíčka v županu a moc jsme si na nich pochutnali...

  

 

Lednové oslavy narozenin

Na začátku nového roku nás čekaly hned dvě oslavy narozenin. Děkujeme našim oslavenkyním za příjemné odpolední posezenísmiley